В той час, коли в Україні вже півтора роки триває повномасштабна війна, а більшість українців відправляють заощаджені кошти на допомогу ЗСУ, деякі бізнесмени займаються протизаконною діяльністю з метою власного збагачення.
Одна з таких ситуацій відбувається в невеликому місті Світловодськ, що на Кіровоградщині. Історично склалось, що саме це місто є скупченням підприємців, які займаються виготовленням бентонітових наповнювачів для котячих туалетів. В цьому місті, населення якого не перевищує 50 тисяч людей, зареєстровано принаймні 6 виробників наповнювача для котів, які випускають більше 10 видів ТМ цього продукту.
Содержание
В різні періоди часу між цими виробниками виникають конфлікти, адже просте фасування бентоніту в пакети дозволяє заробляти мільйони гривень щороку. Тому “мільйонерам” стає тісно в одному місті і вони починають вирішувати свої стосунки. Одна справа, якщо ці стосунки з’ясовуються в контексті бізнесу, наданням дисконтів, або конкурентних переваг дистрибьюторам, а зовсім інша- коли справа доходить до криміналу.
Однією з найбільш популярних торових марок бентонітових наповнювачів в Україні, є ТМ “Мурка”. За більш ніж 25 років представлення на ринку “Мурка” отримала прихильність власників пухнастих друзів і самих котів, адже завжди відрізнялась якістю використовуваної глини.
Як стверджує нинішній директор заводу виробника ТМ “Мурка”, ця назва була не вигадана, бо в його дитинстві вони з батьками мали дома кішку, ім’я якої було саме Мурка, тому довго думати не прийшлось. Саме навколо цієї торгової марки наразі відбуваються судові тяжби.
Світловодський завод Адсорбентів – офіційний виробник наповнювача “Мурка”
Офіційними виробниками “Мурки” з 1996 року були підприємства, керівником та засновником яких був покійний Близнюк Сергій Миколайович. З 16.06.2004 року випускати “Мурку” почав Світловодський завод Адсорбентів, а сама ТМ була зареєстрована 11.06.2007 року.
За процес виробницва наповнювача на СЗА відповідав Кривенко Геннадій Михайлович, який з часом зайняв посаду Виконавчого директора підприємства. В той час на заводі працювало близько 100 людей, але окремо хотілось би виділити Дмитра Грузіна, який в 2007 році влаштувався на роботу звичайним охоронцем, але через деякий час він очолив відділ продажів та почав відповідати за реалізацію наповнювача Мурка.
Той факт, що рядові працівники мали змогу займати керівні посади, говорить про те, що генеральний директор Світловодського заводу Адсорбентів (СЗА) вірив у людей та давав їм можливості для кар’єрного зростання. Проте, як показує практика та досвід, скільки б люди не заробляли їм завжди мало, тому Кривенко та Грузін почали займатись аналогічним видом діяльності.
Виникнення конфлікту інтересів
У той час Кривенко Геннадій Михайлович почав свою власну справу. Паралельно із роботою на заводі Адсорбентів, він відкрив власне виробництво схожого продукту, яке оформив на свого сина Ігоря та відкрив його на сусідній із заводом вулиці. Сировину, яка поступала на завод лише вагонами – він обробляв на СЗА та передавав синові на безоплатній основі лише для фасування. Близнюк С.М. про це здогадувався, але закривав на це очі, так як до кінця не вірив та був доброю і порядною людиною. Таким чином на ринку наповнювачів з’явилась торгова марка “Регдолс”.
Паралельно із цим Грузін Дмитро, який відповідав за продажі та мав контакти усіх клієнтів заводу, спершу створив туалети із дерев’яного наповнювача. Продавав він їх на досить специфічних умовах: Мурку можна було придбати лише за умови, що візьмуть в добавок ще й його дерев’яний наповнювач. Більше того, усі транспортні витрати із доставки його товару сплачував сам завод. Машини із заводу виходили не повні (начебто клієнти замовили менше повної фури), в процесі довантажувались дерев’яним наповнювачем та їхали клієнтам. На цьому Грузіна навіть двічі ловили, із поліцією, за що понижували у посаді та змушували компенсувати збитки. Але із роботи не звільняли по особистим причинам: на той час роботи у Світловодьку майже не було, а директор заводу Близнюк Сергій Миколайович був занадто доброю людиною, щоб звільнити Дмитра та залишити без роботи.
Згодом Дмитро розпочав виробляти і бентонітові наповнювачі, працюючи разом із Кривенко, продаючи їх власні торгівельні марки через “канали” продажів Мурки. Варто зазначити, що усі ці наповнювачі не користувались попитом серед клієнтів, так як їх якість та поставки були не стабільними, тому їх назви періодично змінювались.
Початок війни в Україні та нова віха розвитку конфлікту
24 Лютого 2022 року в Україні почалась повномасштабна війна, тому уряд запровадив режим воєнного стану. Через півтора місяці після цього, 11.04.2022 року, Близнюк Сергій Миколайович пішов з життя під час серцевого нападу прямо на території Світловодського Заводу Адсорбентів. У нього залишилась родина: дружина Юлія, неповнолітня дочка Аліса та син Роман, які є першочерговими спадкоємцями активів батька та чоловіка.
Кримінальна справа по ТМ “Мурка”
З цього моменту розпочалась кримінальна діяльність деяких уповноважених осіб заводу, а саме Грузіна Дмитра.
Скориставшись панікою в країні та смертю Генерального Директора заводу, Грузін, разом із поплічником Кривенком, викрадають із території заводу спершу печать підприємства. Пізніше вони підробляють підпис померлого директора та переоформлюють мобільні номера телефонів із юридичної особи на себе, а також миттєво змінюють оператора зв’язку, щоб ці номера було важко повернути.
Наступним кроком, підроблюючи підпис Близнюка С.М. та за допомогою патентного довіренного Басенка А.М., вони подають заявку до УкрПатенту на перереєстрацію Права Власності на Торгівельну Марку Мурка від вже померлої фізичної особи Близнюка С.М. на фізичну особу Грузіна Дмитра. Заявка, згідно відкритої інформації УкрПатенту, була подана через 2 місяці після смерті власника, а саме 01.06.2022.
Зі слів спадкоємця Близнюка Романа, за допомогою викраденої печатки підприємства, підробки підпису та свого патентного довіренного, подали Заявку на передачу Патента на Опакування, але вже від Юридичної особи ТОВ «Світловодського Заводу Адсорбентів» на юридичну особу ФОП Кривенко.
Крім того, ці посадові особи проникли на завод та вивезли частину обладнання, сировину (глину), опакування та велику частину документації, що належить підприємству.
Врешті-решт вищезгадані працівники підприємства звільнили один одного всупереч законодавству, статуту підприємства та банальної логіки. 04.05.2022 року Грузін подає заяву Кривенку про звільнення з підприємства, Наказ про звільнення підписує Кривенко Г.М. В свою чергу Кривенко в той самий день подає свою Заяву про звільнення, Наказ про звільнення підписує Грузін.
Спадкоємці та засновники Заводу дізналися про незаконну підробку занадто пізно, тому Патент на Торгівельну Марку Мурка вже був переданий до Грузіна Д.. В той час як Патент на Опакування ще був на стадії передачі, тому юристи підприємства досить оперативно зупинили незаконну перереєстрацію від юридичної особи.
Звісно спадкоємці не стали осторонь такого відкритого криміналу та подали позов до Суду, щодо незаконної передачі права власності від померлого Близнюка Сергія Миколайовича (судове провадження № 757/30720/22-ц), який наразі розглядається судом. На данному етапі судом внесено арешт на Торгівельну Марку Мурка (щоб не було можливості далі передати її третім особам) та ухвалено рішення про експертизу підпису та документів, на основі яких було проведено передачу прав власності.
Мораль
В той час, коли росія щоночі бомбить Україну, а українські герої щодня гинуть під обстрілами, деякі бізнесмени витрачають свої ресурси “не в тому напрямку”. Витрачені на адвокатів та юристів кошти краще було б направити на допомогу військовим, які раніше працювали на Світловодському заводі Адсорбентів.
Нагадуємо, що в Україні діє принцип презумпції невинуватості. Автор висловлює виключно свої оціночні судження.