Який наповнювач для котячого туалету вибрати в 2022 році? Бентонітовий, дерев’яний чи силікагелевий. Реальні відгуки

0
158
Який наповнювач для котячого туалету вибрати в 2022 році? Бентонітовий, дерев’яний чи силікагелевий. Реальні відгуки

Більше 9 тисяч років коти живуть пліч-о-пліч з людьми. Для більшості власників вони стали повноцінними членами родини, а не просто мишоловами. Котяче життя в містах та селах сильно відрізнється. “Сільські” коти майже весь день проводять на відкритому повітрі. Коти, що мають прописку в великих містах бачуть вулицю тільки по телевізору, з вікна і дуже рідко з балкону.

В залежності від місця проживання власники по різному утримують своїх улюбленців. Але обидві категорії котів мають 2 спільних потреби: що поїсти та куди сходити в туалет.

Коти, які проживають в селах роблять всі свої справи на вулиці. Містянам же потрібно підготувати лоток. Саме про наповнювачі для лотка буде описано в цьому матеріалі.

Які бувають наповнювачі для лотка?

Кошачі наповнювачі для лотка загалом можна розділити на 3 види:

  • мінеральні;
  • дерев’яні;
  • силікогелеві.

Кожен з цих видів має свої властвості та особливості в використанні, а також переваги та недоліки. Кожну з категорій ми розберемо нижче.

Натуральні наповнювачі для котячого лотка

До числа натуральних наповнювачів можна віднести:

  • виготовлені з глини;
  • виготовлені з деревини;
  • виготовлені з паперових або зернових відходів.

Вони всі виготовлені з матеріалів натурального походження, які абсоютно не шкодять вашим улюбленцям, адже при проведенні часу на вулиці вони мали б контакт з подібними матеріалами.

Наповнювачі з паперових або зернових відходів

Даний вид наповнювачів добувається із відходів целюлозно-паперового та сільськогосподарського виробництв. Мають вигляд гранул різного розміру. Найкращими вважаються наповнювачі виготовлені із качанів кукурудзи.

Наповнювачі з деревини

Виробляють із дрібної пресованої тирси. Мають вигляд гранул. Коли гранули намокають, то розпадаються, комкуються та вбирають вологу та запах. Є різновиди, які не комкуються, а залишаються пухкими. відрізняються за розміром гранул: великі для дорослих тварин, середні – для підлітків і малі для кошенят.

дерев'яний наповнювач для лотка

Переваги: досить мала ціна, натуральний матеріал безпечний для кішки, у невеликих кількостях цей наповнювач можна змивати в унітаз.

Популярні виробники дерев’яних наповнювачів

Практично кожна компанія, котра займається виробництвом наповнювачів для котячих лотків має в своєму арсеналі дерев’яні наповнювачі. В даному матеріалі хотілось би виокремити українських виробників ТМ Super Cat та ТМ Природа. Обидві ці компанії виготовлюють якісну продукцію за доступними цінами.

Дерев’яний наповнювач є універсальним, тому його можна використовувати не тільки для котів, але й для інших домашніх тваринок, наприклад для гризунів. Фасуються в мішки різної ваги: 5 кг, 10 кг, 15 кг.

Мінеральні наповнювачі для лотка

Мінеральні наповнювачі виготовляються з бенотнітових глин та цеоліту. Саме бентонітові наповнювачі являються найбільйш використовуваними котячими власинками. Як і всі натуральні наповнювачі вони є простими в виготовленні, та доступними для того, щоб купити.

бентонітовий наповнювач для лотка

Даний наповнювач складається з гранул. Розмір гранул залежить від фасування. Після потрапляння рідини на бентонітові гранули наповнювач вбирає рідину та комкується при цьому поглинаючи всі запахи.

Перевагами бентонітових наповнювачів є використання натуральних матеріаів, дешевизна, а також економність.

Серед недоліків можна відмітити той факт, що бентонітовий наповнювач підходить тільки для дорослих котів, а також необхідність щоденно частково чистити лоток від грудок.

Популярні виробники бентонітових наповнювачів

Ринок бентонітових наповнювачів України досить багатий. На ньому представлені міжнародні бренди з високою репутацією. Але і вітчизняні виробники не пасуть задніх, адже в нашій країні є декілька зароджень бентонітової глини, що дає змогу розвиватись в цій ніші видаючи гарну якість та низьку ціну.

Найбільш популярними іноземними виробниками є AnimAll та Catsan. Слід відзначити і наповнювач від мультипродуктової компанії Brit, яка теж випускає продукцію в цій ніші.

Українські виробники яких варто виділити це ТМ Тигра, ТМ Мурчик та ТМ Барс. Всі ці бренди випускають товар в упаковках різної ваги та фасонів. Наприклад, ТМ Тігра має 3 розміри гранул (фото нижче). Це допомагає більш точно підібрати продукцію під розмір і вік конкретної тваринки.   

Бентонітовий наповнювач ТИГРА Бентонітовий наповнювач ТИГРА Бентонітовий наповнювач ТИГРА

Штучні наповнювачі для лотка

Під штучними наповнювачами для котячого лотка мають на увазі силікагелеві наповнювачі. Вони суттєво відрізняються від всих інших видів вмісту котячих туалетів, так як розроблялись в лабораторіях. Завдяки новітнім формулам силікагелеві наповнювачі добре заримують вологу та знищують запах.

Простими словами силікагелеві наповнювачі це ультратехнологічне удосконалення піску. При контакті з рідиною даний матеріал, буквально обволікає її перетворюючись на прозорі кульки.

силікагелевий наповнювач для лотка

Переваги цього наповнювачу: економний та максимально ефективний.

Недоліки: дуже дорогий, краще використовувати тільки літом, підходить тільки для дорослих котів. Має несильний, як для людського вуха звук при наступанні, але котам це може не сподобатись.

Відгуки про наповнювачі

Найкращий відгук про кошачий наповнювач це не той, який написаний десь на сайті інтернет-магазину, а той який залишає ваш кіт. Якщо він ходить на лоток з тією ж регулярністю як і раніше, то це значить що наповнювач його повністю задовольняє.

Завдяки тому, що ціни на наповнювачі не досить високі, ви можете без страху експерементувати з торговими марками, щоб вибрати саме той, який підходить вашому мурчику.

Ціна на наповнювачі для котів

Найбільш прийнятна ціна для бентонітового наповнювачу в Україні становить близько 70-80 грн за упаковку вагою 5 літрів. В цьому ціновому діапазоні знаходяться і вітчизняні виробники ТМ Тигра від компанії КетБент, ТМ Барс, а також іноземні AnimAll. Але є й більш дорогі – Brit, який коштує від 220 грн за 5 кг.

Дерев’яні наповнювачі мають такі ціни:

  • ТМ SuperCat (3 кг – 95 грн, 7 кг – 190 грн, 15 кг – 380 грн);
  • ТМ SaniPet від компанії Природа (80 грн за 2,5 кг, 140 грн за 5 кг).

Ціни представлені вище взяті станом на травень 2022 року.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here