Які бувають наповнювачі для котів? Види, типи і виробники

Один з найпопулярніших в Україні наповнювачів для котячого лотка є бренд ТИГРА від CatBent. Купити його можна в усих зоомагазинах...

0
178
Наповнювачі для лотка

Котячі наповнювачі для лотка

Згідно статистичних даних, переважна більшість українців мають домашніх тваринок: серед яких: коти, собаки, папуги, гризуни та інші. Завдяки цим маленьким і пенатим друзям, наші громадяни отримують позитивні емоції. Для більшості дітей коти та собаки стають найкращими друзями, що я дуже важлим для них, адже вони вчаться дарувати їм любов та турботу.

Найчастіше українці тримають вдома кішок – це близько 80%. І це не дивно, так як кішки менш примхливі і потребують менше уваги від господаря, навідміну від собак. Як показує практика, насипавши котові достатньої їжі та заповншивши тару з водою, вони можуть прожити в квартирі 2 тижні і навіть більше.

Але для того, щоб ваш домашній котик відчував себе комфортно, потрібно доглядати за ним, регулярно водити до лікаря Айболіта, а також слідкувати за його харчуванням. Вразі, якщо ваш кіт проживає в квартирі, слід правильно вибирати наповнювач для його лотка, адже це впливає не тільки на запах в оселі, а й на здоров’я вашого улюбенця.

Содержание

Види наповнювачів для лотка

Станом на сьогодні ринок котячих наповнювачів досить широкий, тому інколи господарі пухнастиків задумуються над тим, який наповнювач варто обрати. Загалом існує 6 видів наповнювачів для лотків:

 • мінеральні наповнювачі;
 • деревний;
 • кукурудзяний;
 • силікогелевий;
 • кварцовий;
 • соєвий.

В наших інших статтях ми детально розберемо кожен з цих 6 видів наповнювачів.

Грудкуючий чи вбираючий наповнювач?

Окрім того, всі ці наповнювачі можна розділити на 2 типи:

 • грудкуючі наповнювачі;
 • вбираючі наповнювачі.

Навіть з назви типу наповнювача можна зрозуміти які він має властивості. При контакті з рідиною алементи грудкуючого наповнювача перетворюються на тверді грудки. Така його властивість дозволяє прибирати вже зіпсований матеріал частково, без повної заміни лотка.

Основною властивістю поглинаючого наповнювачу є те, що при поглинанні вологи він не змінює свій вигляд, але утримує неприємний запах. Вміст лотка такого наповнювача слід змінювати 1 раз на тиждень. Але варто відзначити, що при сильному забрудненні лотка, ваш улюбленець може відмовитись від використання туалету.

Найчастіше власники хвостатих друзів вибирають саме між цими типами наповнювачів для лотків. Якщо ви не бажаєте прибирати кошачий туалет кожен день, то вам підійде вбираючий наповнювач. Коротко про відмінності цих двох типів можна сказати так: грудкуючі – економніше, вбираючі – зручніше.

Найпопулярніші в Україні наповнювачі для лотка

Станом на 2022 рік ринок наповнювачів в Україні сильно змінився, адже війна з росією сильно вплинула не заводи по виробництву подібної продукції. Частина кар’єрів де добували бентонітову глину знаходяться в окупації, тому виробляти одні з найбільш популярних – бентонітові наповнювачі, стало неможливо. Інші виробництва працюють, але не встигають закривати попит.

До війни найбільш популярними бентонітовими наповнювачами була продукція таких брендів як БАРС, AnimAll, Brit та Catsan. Але після російського вторгнення в Україну полки зоомагазинів стали пустими через вищевказані причини. Під час війни в Україні з’явився новий бренд по виробництву бентонітових наповнювачів ТИГРА від компанії КетБент.

Поява цього бренду стала ковтком свіжого повітря для котячих власинків, адже вони змогли заповнити лотки своїх улюбленців. На даний момент це єдиний бренд з України створений під час війни, який займається виробництвом бентонітових наповнювачів, який представлений на полках зоомагазинів.

За класикою наповнювачі ТИГРА є 3 різних розмірів:

 • дрібний (0,4 мм – 1,5 мм) – для кошенят і короткошерстих мурок;
 • стандарт (1,5 мм – 2,5 мм) – для тварин середнього розміру і кішок з довгою і короткою шерстю;
 • крупний (2,5 мм – 5 мм) – для дорослих вихованців і довгошерстих тварин.

Бентонітовий наповнювач ТИГРА Бентонітовий наповнювач ТИГРА Бентонітовий наповнювач ТИГРА

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here